Aktualności

Konsultacje społeczne wnętrz podwórzowych

2 czerwca odbyły się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania wnętrza podwórzowego ulic: Jaracza, Nowowiejskiej, Wyszyńskiego, Orzeszkowej. Spotkanie miało miejsce na terenie istniejącego boiska sportowego. W trakcie spotkania została przedstawiona, przy udziale projektanta oraz przedstawicieli spółki Wrocławskie Mieszkania, propozycja zagospodarowania terenu. Zgłoszone uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane pod kątem ich zasadności i możliwości realizacji, i w miarę możliwości wniesione do przedstawionej koncepcji zagospodarowania terenu

Multifunkcyjny plac zabaw

W piątkowym wydaniu dziennika Rzeczpospolita (21.04.2017, nr 93), w dodatku specjalnym, pojawiła się prezentacja prac finalistów konkursu Modernizacja Roku. Wśród laureatów znalazł się również multifunkcyjny plac zabaw z ul. Pleszewskiej, inwestycja spółki Wrocławskie Mieszkania.

Jak podają organizatorzy, w konkursie Modernizacja Roku, wyróżniane zostają przedsięwzięcia budowlane i wszystkie owoce pracy inwestorów, wykonawców, projektantów w zakresie modernizacji, renowacji, restauracji i rewitalizacji, które przyczyniają się do poprawy estetycznej otoczenia. Dotychczas na Liście „Polska się Modernizuje 2016” znalazło się ponad 450 realizacji z całej Polski.

O tym z czego wynikała potrzeba inwestycji, o korzyściach dla społeczności lokalnej oraz planowanych kolejnych przedsięwzięciach opowiedziała Prezes Zarządu Monika Tendaj-Bielawska.