Aktualności

Wrocławski Kongres Rad Osiedli

W sobotę 7 października odbył się w Hali Stulecia, Wrocławski Kongres Rad Osiedli. Było to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy zorganizowano przestrzeń, w której radni z 48 Rad Osiedla mogli razem dyskutować nad kształtem współpracy z jednostkami miejskimi i wypowiadać się w sprawie potrzeb mieszkańców. Ponad 800 radnych mogło wziąć udział w warsztatach i spotkać się na miejscu z ekspertami, którzy w kuluarach udzielali informacji i odpowiadali na pytania zainteresowanych. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wrocławskich Mieszkań. Radni bardzo chętnie zasięgali u nas informacji w zakresie planowanych inwestycji, zgłaszali swoje potrzeby oraz przedstawiali swoje postulaty.  Wszystkim odwiedzającym bardzo dziękujemy za zainteresowanie, otrzymane uwagi i sugestie. Gorąco wierzymy, że sobotni kongres był początkiem naszej owocnej współpracy.

 

Piknik przed Grafitem

Już po raz trzeci filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Klubu Rodzica zorganizowała czytelnię i warsztaty rodzinne w plenerze. Piknik przed Grafitem, bo tak nazywa się ta cykliczna impreza jest okazją do kreatywnych spotkań, której towarzyszą zabawy artystyczne.

Nie inaczej było w ostatnią sobotę, 16 września. Mimo kapryśnej pogody, wiele dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, odwiedziło stoiska rozłożone przed Centrum Biznesu Grafit. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje, m.in zabawy muzyczne z animatorem, budowanie konstrukcji z drewnianych klocków, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne Tekturowy Domek, warsztaty muzyczne Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato zorganizowane przez Narodowe Form Muzyki. Oczywiście nie mogło zabraknąć namiotu Wrocławskich Mieszkań, w którym dzieci mogły kolorować obrazki, za co otrzymywały atrakcyjne gadżety.

Zwieńczeniem pełnego wrażeń popołudnia był spektakl Teatru Dwie Dorotki, który odbył się już w przytulnym wnętrzu biblioteki.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za dobrą zabawę!

 

Dzień Trójkąta, czyli obchody święta Przedmieścia Oławskiego

W sobotę, 2 września, na ulicach Przedmieścia Oławskiego wiele się działo, a to za sprawą pierwszych obchodów Dnia Trójkąta. W kilkunastu miejscach dzielnicy organizowano wspólne sąsiedzkie pikniki mające integrować społeczność. Nie zabrakło również stoiska Wrocławskich Mieszkań przy zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki. Przy naszych stolikach najmłodsi mieszkańcy Przedmieścia kolorowali obrazki, w zamian za co otrzymywali kredki i breloki, zaś dorośli mogli z nami porozmawiać o planowanych inwestycjach na tym zasobie. Organizatorzy zadbali o owocowe przekąski, ciekawe atrakcje dla zwiedzających i dobrą zabawę.

Dzień Trójkąta jest częścią projektu Sąsiadujemy, kontynuacji programu Wrocław – Wejście od podwórza realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Cieszymy się, że moglibyśmy być częścią tej fantastycznej imprezy. Wszystkim odwiedzającym nasz punkt bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.  Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami za rok. Do miłego!

 

Finał konkursu Modernizacja Roku 2016

24 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala konkursu Modernizacja Roku 2016.  Do finału tegorocznej, XXI edycji konkursu, zostały zakwalifikowane 62 inwestycje w ramach 13 kategorii. Wśród nich znalazła się realizacja Wrocławskich Mieszkań w postaci placu zabaw dla dzieci młodszych przy ul. Pleszewskiej. To już kolejna inwestycja spółki, która znalazła się w prestiżowym gronie finalistów. To dla nas duże wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Wszystkim laureatom XXI edycji konkursu serdecznie gratulujemy!

Konkurs Modernizacja Roku organizowany jest od 1996 roku. Jego ideą jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Tytuł Modernizacji Roku  otrzymują inwestorzy, projektanci i wykonawcy.

 

Wrocław przy nich nabiera barw

W dodatku Biznes Plus do Gazety Wyborczej (nr 149 z dn. 29.06.2017 r) pojawiła się prezentacja nominowanych do tytułu Lidera Rozwoju Regionalnego 2017. Wśród nich znalazły się Wrocławskie Mieszkania. Prezes Zarządu Monika Tendaj-Bielawska w rozmowie z red. Marcinem Pawlenką opowiedziała o początkach działań spółki, jej planach i największych osiągnięciach. Zapraszamy do lektury!

http://www.biznes-plus.pl/filar-spoldzielczosci/wroclaw-przy-nich-nabiera-barw/

 

Konsultacje społeczne wnętrz podwórzowych

2 czerwca odbyły się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania wnętrza podwórzowego ulic: Jaracza, Nowowiejskiej, Wyszyńskiego, Orzeszkowej. Spotkanie miało miejsce na terenie istniejącego boiska sportowego. W trakcie spotkania została przedstawiona, przy udziale projektanta oraz przedstawicieli spółki Wrocławskie Mieszkania, propozycja zagospodarowania terenu. Zgłoszone uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane pod kątem ich zasadności i możliwości realizacji, i w miarę możliwości wniesione do przedstawionej koncepcji zagospodarowania terenu.

Multifunkcyjny plac zabaw

W piątkowym wydaniu dziennika Rzeczpospolita (21.04.2017, nr 93), w dodatku specjalnym, pojawiła się prezentacja prac finalistów konkursu Modernizacja Roku. Wśród laureatów znalazł się również multifunkcyjny plac zabaw z ul. Pleszewskiej, inwestycja spółki Wrocławskie Mieszkania.

Jak podają organizatorzy, w konkursie Modernizacja Roku, wyróżniane zostają przedsięwzięcia budowlane i wszystkie owoce pracy inwestorów, wykonawców, projektantów w zakresie modernizacji, renowacji, restauracji i rewitalizacji, które przyczyniają się do poprawy estetycznej otoczenia. Dotychczas na Liście „Polska się Modernizuje 2016” znalazło się ponad 450 realizacji z całej Polski.

O tym z czego wynikała potrzeba inwestycji, o korzyściach dla społeczności lokalnej oraz planowanych kolejnych przedsięwzięciach opowiedziała Prezes Zarządu Monika Tendaj-Bielawska.