Marii Curie-Skłodowskiej 63a

KARTA NIERUCHOMOŚCI

Nieruchomość gruntowa o powierzchni 813 m2 (0,0813 ha), zabudowana budynkiem biurowym
Adres nieruchomości ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a, Wrocław (50-369), powiat Wrocław, województwo dolnośląskie, obręb Plac Grunwaldzki, AM – 32, Bi – inne tereny zabudowane
Stan prawny nieruchomości Właściciel: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

Działka nr 48/4 o powierzchni 0,0,0813 ha (WR1K/00169356/2)

Działy III i IV ww. księgi  wolne od wpisów.

Dokumentacja fotograficzna  
Przeznaczenie

wg miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Teren na którym znajduje się nieruchomość nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia, przyjętego uchwałą nr  L/1467/10 Rady Miejskiej Wrocławia z 20 maja 2010r. nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem Plac Grunwaldzki AK należy do zespołów urbanistycznych akademickich.
Media Działka nr 48/4 posiada doprowadzone przyłącza sieci energii elektrycznej, gazowej, wodociągowej, kanalizacji ogólnospławnej oraz ciepłowniczej. Przez teren działki przebiega sieć grzewcza MPEC i przyłącze kanalizacyjne.
Opis nieruchomości/walory nieruchomości Działka posiada kształt zbliżony do prostokąta, po obrysie znajdującego się na niej budynku przy ulicy Curie-Skłodowskiej 63a i części terenu ogrodzonego.

Nieruchomość zabudowana jest budynkiem biurowym trzykondygnacyjnym,   niepodpiwniczonym oraz budynkiem garażowym. Budynek biurowy wybudowany około 1925r.:

powierzchnia użytkowa budynku biurowego 657 m2
powierzchnia użytkowa garaży 132 m2
powierzchnia netto 1145 m2
powierzchnia zabudowy budynku biurowego 229,59 m2
powierzchnia zabudowy garaży 158,29 m2
powierzchnia całkowita budynku biurowego 688,77 m2
powierzchnia całkowita garaży 158,29 m2
kubatura 3203 m3

Budynek w przyziemiu posiada pomieszczenia użytkowe wykorzystywane na pomieszczenia magazynowe, pomocnicze oraz pomieszczenie, gdzie znajduje się węzeł cieplny MPEC. Na I i II piętrze znajdują się pomieszczenia biurowe i sanitarne oraz korytarz. Wszystkie pomieszczenia są ogrzewane i posiadają instalację elektryczną, pomieszczenia sanitarne posiadają instalację wod-kan.

Ściany nadziemia z cegły ceramicznej pełnej, pokryte tynkiem cementowo-wapiennym. Stropy pośrednie masywne, nad przyziemiem odcinkowy ceramiczny, nad piętrem betonowy na belkach stalowych.

Dach jednospadowy, masywny, kryty papą na deskach.

Tynki wewnętrzne cementowo-wapienne gładkie. Podłogi na parterze pokryte płytkami ceramicznymi, na wyższych kondygnacjach podłogi betonowe, kryte wykładziną PCV lub dywanową. Okna PCV.

 

Budynek garażowy o powierzchni całkowitej 132,00m2.

 

Dostęp do nieruchomości możliwy jest od zbiegu ulic Marii Curie-Skłodowskiej i Ignacego Łukasiewicza przez działkę 48/7, stanowiącą własność Gminy Wrocław.

 

Nieruchomość przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 63a znajduje się w atrakcyjnej części miasta Wrocławia ze względu na strefę śródmiejską miasta oraz dobre warunki parkingowe. Ulice Marii Curie-Skłodowskiej i plac Grunwaldzki stanowią jedne z głównych arterii Wrocławia,  prowadzą one w kierunku dzielnic mieszkaniowych Sępolno i Biskupin oraz w kierunku północnych dzielnic Wrocławia i dalej w kierunku Warszawy. Otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa zarówno przedwojenna jak i budynki nowo wybudowane. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajdują się budynki Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego, szkoły podstawowej, Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1, centrów biznesowych i handlowych, tereny zielone (Park Szczytnicki) oraz ZOO.

 

 

Szanowni Klienci,

informujemy, że siedziba spółki oraz Biura Obsługi Klienta przy ul. Wrocławczyka (BOK 4) i    Galla Anonima (BOK 8)  zostały przeniesione do Centrum Grafit
przy ul. Namysłowskiej 8.

Serdecznie zapraszamy!