Wrocławczyka 40 – lokal użytkowy nr 1

KARTA NIERUCHOMOŚCI

Lokal użytkowy nr 1 w budynku wielolokalowym nr 40 we Wrocławiu przy ul. Michała Wrocławczyka  stanowiący odrębną własność
Adres nieruchomości ul. Michała Wrocławczyka 40, Wrocław (50-380), powiat Wrocław, województwo dolnośląskie, obręb Plac Grunwaldzki, dz. nr 21/1, AM – 35, B – tereny mieszkaniowe
Stan prawny nieruchomości Lokal użytkowy:

Właściciel: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

Z własnością lokalu związany jest udział  wynoszący 201/10000 (2,01%), którą stanowi grunt oraz części wspólne budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

WR1K/00337912/7

Działy III i IV ww. księgi  wolne od wpisów.

Grunt:

Współwłasność: Gmina Wrocław, Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o., osoby fizyczne;

Działka nr  21/1 o powierzchni 0, 0343 ha (WR1K/00118586/1)

Działy III i IV ww. księgi  wolne od wpisów.

Dokumentacja fotograficzna  
Przeznaczenie

wg miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Teren na którym znajduje się nieruchomość nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia, przyjętego uchwałą nr  L/1467/10 Rady Miejskiej Wrocławia z 20 maja 2010r. nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem Plac Grunwaldzki AK należy do zespołów urbanistycznych akademickich.
Media Działka nr 21/1 posiada doprowadzone przyłącza sieci energii elektrycznej, gazowej, wodociągowej, kanalizacji ogólnospławnej.
Opis nieruchomości/walory nieruchomości Działka o kształcie nieregularnym wynikającym z wydzielenia po obrysie budynku  zabudowana jest budynkiem mieszkalno–usługowym  pięciokondygnacyjnym,   podpiwniczonym z poddaszem częściowo mieszkalnym. Wejście do budynku z chodnika ulicy Wrocławczyka oraz od strony podwórza. Ściany piwnic i kondygnacji nadziemnych grube, murowane z cegły pełnej. Stropy mieszane nad piwnicą sklepienie odcinkowy plus żelbet  między piętrowe drewniane oraz WPS. Dach płaski pokryty papą. Schody drewniane. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana oraz PCV. Tynki wewnętrzne wapienne gładkie. Tynki zewnętrzne gładkie oraz boniowane, z elementami ozdobnymi elewacji frontowej.  Elewacja od strony podwórza w złym stanie. W budynku znajduje się 14 lokali mieszkalnych i 3 użytkowe.
Budynek mieszkalno–usługowy wybudowany około 1900r.Planowane remonty: remont elewacji frontowej, remont i docieplenie elewacji podwórzowych oraz remont posadzki w poziomie piwnic, stropu masywnego nad piwnicami, wymiana okien piwnicznych oraz schodów wewnętrznych w obrębie klatki schodowej.Lokal użytkowy nr 1 jest lokalem jednopoziomowym, położonym na parterze (I kondygnacji) budynku. Lokal składa się z 2 pomieszczeń użytkowych, korytarza oraz wc o łącznej powierzchni użytkowej 29,70 m2. Wysokość pomieszczeń „w świetle” ho= 3,75 m. Struktura lokalu: 

pom. użytkowe 16,46 m2
pom. użytkowe 9,61 m2
korytarz 2,69 m2
wc 0,94 m2

 

Lokal posiada wejście z klatki schodowej budynku. Brak wejścia bezpośrednio z ul. Wrocławczyka. Posadzki z desek oraz wykładziny PCV na deskach. Instalacje w lokalu: elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazowa. Zniszczony piec kaflowy. Ciepłej wody brak. Lokal dwustronnie naświetlony światłem dziennym.

 

Nieruchomość przy ul. Michała Wrocławczyka  znajduje się w atrakcyjnej części miasta Wrocławia ze względu na strefę śródmiejską miasta  blisko Placu Grunwaldzkiego. Dojazd do nieruchomości dogodny, skomunikowany z centrum miasta liniami autobusowymi i tramwajowymi. Otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa zarówno przedwojenna jak i budynki nowo wybudowane. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajdują się budynki Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego, szkoły podstawowej, Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1, centrów biznesowych i handlowych, tereny zielone (Park Szczytnicki) oraz ZOO.

 

Szanowni Państwo,

w związku ze wzmożonym wzrostem zachorowań na Covid-19, w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy z pracownikami Spółki.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Centrum Obsługi Mieszkańca pod nr:  71 326 41 10 , 71 321 13 24, 71 325 37 5771 333 24 11 (filia COM ul. Gazowa 20) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00

Awarie i usterki prosimy zgłaszać na adres biuro@wm.wroc.pl lub poprzez formularz kontaktowy: https://www.wm.wroc.pl/napisz-do-nas/