Wrocławczyka 40 – lokal użytkowy nr 1U

KARTA NIERUCHOMOŚCI

Lokal użytkowy nr 1U w budynku wielolokalowym nr 42 we Wrocławiu przy ul. Michała Wrocławczyka stanowiący odrębną własność
Adres nieruchomości ul. Michała Wrocławczyka  42, Wrocław (50-380), powiat Wrocław, województwo dolnośląskie, obręb Plac Grunwaldzki, dz. nr 22, AM – 35, B – tereny mieszkaniowe
Stan prawny nieruchomości Lokal użytkowy:

Właściciel: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

Z własnością lokalu związany jest udział  wynoszący 475/10000 (4,75%), którą stanowi grunt oraz części wspólne budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

WR1K/00337914/1

Działy III i IV ww. księgi  wolne od wpisów.

Grunt:

Współwłasność: Gmina Wrocław, Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o., osoby fizyczne;

Działka nr  22 o powierzchni 0, 0529 ha (WR1K/00086593/9)

Działy III i IV ww. księgi  wolne od wpisów.

Dokumentacja fotograficzna  
Przeznaczenie

wg miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Teren na którym znajduje się nieruchomość nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia, przyjętego uchwałą nr  L/1467/10 Rady Miejskiej Wrocławia z 20 maja 2010r. nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem Plac Grunwaldzki AK należy do zespołów urbanistycznych akademickich.
Media Działka nr 22 posiada doprowadzone przyłącza sieci energii elektrycznej, gazowej, wodociągowej, kanalizacji ogólnospławnej.
Opis nieruchomości/walory nieruchomości Działka o kształcie nieregularnym wynikającym z wydzielenia po obrysie budynku  zabudowana jest budynkiem mieszkalno–usługowym  pięciokondygnacyjnym,   podpiwniczonym z poddaszem niemieszkalnym. Wejście do budynku z chodnika ulicy Wrocławczyka oraz od strony podwórza. Ściany piwnic i kondygnacji nadziemnych grube, murowane z cegły pełnej. Stropy mieszane nad piwnicą sklepienie odcinkowe ceglane , pozostałe drewniane oraz masywne typu Kleina. Dach płaski pokryty papą. Rynny, rury spustowe i inne obróbki blacharskie z blachy ocynkowanej. Klatka schodowa stalowo-drewniane. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana oraz PCV. Tynki zewnętrzne gładkie oraz boniowane, z elementami ozdobnymi elewacji frontowej.  Elewacja od strony podwórza w złym stanie. W budynku znajduje się 27 lokali mieszkalnych i 3 użytkowe.
Budynek mieszkalno–usługowy wybudowany około 1890r.Planowane remonty: remont kapitalny elewacji, remont klatki schodowej, wymiana instalacji WLZ oraz wymiana instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej.Lokal użytkowy nr 1U jest lokalem jednopoziomowym, położonym na parterze (I kondygnacji) budynku. Lokal składa się z trzech pokoi biurowych, aneksu kuchennego, umywalni, dwóch wc, pomieszczenia technicznego, przedsionka i korytarza o łącznej powierzchni użytkowej 87,40 m2. Wysokość pomieszczeń „w świetle” ho= 3,75 m.Struktura lokalu: 

Pomieszczenie techniczne 4,29 m2
wc 2,32 m2
Przedsionek 2,23 m2
wc 1,16 m2
umywalnia 1,85 m2
korytarz 5,82 m2
aneks kuchenny 4,37 m2
pokój biurowy 24,66 m2
pokój biurowy 7,02 m2
Pokój biurowy 33,68 m2

 

Okna PCV. Posadzki z płytek ceramicznych oraz wykładziny PCV na płycie OSB. Instalacje w lokalu: elektryczna, wodno-kanalizacyjna. Ogrzewanie z przenośnych urządzeń elektrycznych. Ciepła woda z elektrycznych podgrzewaczy przepływowych. Lokal dwustronnie naświetlony światłem dziennym.

 

Nieruchomość przy ul. Michała Wrocławczyka  znajduje się w atrakcyjnej części miasta Wrocławia ze względu na strefę śródmiejską miasta  blisko Placu Grunwaldzkiego. Dojazd do nieruchomości dogodny, skomunikowany z centrum miasta liniami autobusowymi i tramwajowymi. Otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa zarówno przedwojenna jak i budynki nowo wybudowane. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajdują się budynki Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego, szkoły podstawowej, Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1, centrów biznesowych i handlowych, tereny zielone (Park Szczytnicki) oraz ZOO.

 

Szanowni Państwo,

w związku ze wzmożonym wzrostem zachorowań na Covid-19, w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy z pracownikami Spółki.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Centrum Obsługi Mieszkańca pod nr:  71 326 41 10 , 71 321 13 24, 71 325 37 5771 333 24 11 (filia COM ul. Gazowa 20) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00

Awarie i usterki prosimy zgłaszać na adres biuro@wm.wroc.pl lub poprzez formularz kontaktowy: https://www.wm.wroc.pl/napisz-do-nas/