O nas

Spółka Wrocławskie Mieszkania działa na wrocławskim rynku nieruchomości od 2007 roku. Została powołana w celu zarządzania nieruchomościami należącymi do Gminy Wrocław (100% udziałowiec). Obszarem swoich działań obejmuje północno- wschodnie rejony miasta zarządzając 590 budynkami mieszkalnymi należącymi w 100% do Gminy, a w 1425 nieruchomościach należących do wspólnot mieszkaniowych, reprezentuje Gminę Wrocław jako jednego z właścicieli. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje Centrum Obsługi Mieszkańca (COM) przy ul. Namysłowskiej 8 oraz Filia COM przy ul. Gazowej 20, w których najemcy i użytkownicy na bieżąco mogą załatwiać sprawy związane z obsługą nieruchomości.

Zarządzanie powierzonym zasobem obejmuje w szczególności:

  • prowadzenie obsługi technicznej, eksploatacyjnej i finansowej,
  • prowadzenie spraw remontowych,
  • prowadzenie rozrachunków finansowych oraz działań windykacyjnych,
  • rozliczanie opłat za media,
  • wyliczanie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami,
  • zawieranie umów najmu lokali mieszkalnych i socjalnych,
  • dysponowanie lokalami użytkowymi i zawieranie umów najmu lokali użytkowych,
  • dysponowanie gruntami stanowiącymi tereny zewnętrzne (podwórka, ogródki przydomowe, miejsca zbiórki odpadów itp.) i zawieranie umów dzierżawy tych gruntów,
  • przygotowanie i prowadzenie przetargów i negocjacji na najem lokali użytkowych, garaży, terenów oraz dzierżawy,
  • reprezentowanie Gminy Wrocław jako właściciela we wspólnotach mieszkaniowych.

Posiadając duże doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami oraz odpowiednie zaplecze finansowe i techniczne, spółka Wrocławskie Mieszkania od 2011 roku świadczy usługi dla klientów zewnętrznych dotyczące zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi. W chwili obecnej spółka prowadzi czynności zarządcze w 100 wspólnotach.

Spółka posiada zespół techniczno-inwestycyjny i własną ekipę remontowo-budowalną, której realizacje spotkały się z wyróżnieniem i uznaniem ekspertów z branży.

Dyplom Modernizacja Roku 2015

Dyplom Modernizacja Roku 2016

Wrocławskie Mieszkania są właścicielem Centrum Biznesu Grafit przy ul. Namysłowskiej 8. Nowoczesny, 5-kondygnacyjny obiekt biurowo-usługowy z podziemnym parkingiem, o łącznej pow. 15000 m2, oddany został w najem podmiotom komercyjnym i instytucjom publicznym. W 2020 r spółka przeniosła tu swoją siedzibę.

CB Grafit przy ul. Namysłowskiej

Szanowni Państwo,

w związku ze wzmożonym wzrostem zachorowań na Covid-19, w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy z pracownikami Spółki.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Centrum Obsługi Mieszkańca pod nr:  71 326 41 10 , 71 321 13 24, 71 325 37 5771 333 24 11 (filia COM ul. Gazowa 20) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00

Awarie i usterki prosimy zgłaszać na adres biuro@wm.wroc.pl lub poprzez formularz kontaktowy: https://www.wm.wroc.pl/napisz-do-nas/