Ogródki gastronomiczne – tryb i zasady ich organizowania i prowadzenia:

Na gruncie Gminy Wrocław pozostającym w obszarze zarządzania przez Wrocławskie Mieszkania  Sp. z o.o. wniosek należy składać w spółce.

Zasady reguluje  Zarządzenie 2059/19 Prezydenta Wrocławia z dnia 15.11.2019 r.

w sprawie zasad postępowania komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie organizowaniaogródkó gastronomicznych na gruntach zarządzanych przez Prezydenta Wrocławia stanowiących własność Gminy Wrocław oraz pasie drogowym dróg publicznych zarządzanych przez Prezydenta Wrocławia.

załączniki do zarządzenia:

1 – koncepcja organizacji ogródków gastronomicznych – LINK

2 – zasady aranżacji – LINK

3 – zasady zawierania umów przez gestora-LINK

4 – zasady odpłatności za zajęcie gruntu -LINK

Każda lokalizacja ogródka gastronomicznego na terenie miasta Wrocławia oraz jego wygląd (forma zadaszenia i wyposażenia, kolorystyka itp.), a także zmiany wprowadzone w trakcie użytkowania, wymagają zawsze  decyzji Miejskiego Konserwatora Zabytków i opinii Koordynatora Projektu Plastycznego Wystroju Miasta  w Wydziale Architektury i Budownictwa i uwzględnienia w umowie na organizację ogródka gastronomicznego. Taka akceptacja wymagana jest również w przypadku informacji, że ogródek pozostaje bez zmian w stosunku do ubiegłorocznego.

Szanowni Państwo,

w związku ze wzmożonym wzrostem zachorowań na Covid-19, w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy z pracownikami Spółki.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Centrum Obsługi Mieszkańca pod nr:  71 326 41 10 , 71 321 13 24, 71 325 37 5771 333 24 11 (filia COM ul. Gazowa 20) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00

Awarie i usterki prosimy zgłaszać na adres biuro@wm.wroc.pl lub poprzez formularz kontaktowy: https://www.wm.wroc.pl/napisz-do-nas/